Створення національної інфраструктури ВОЛІ підвищило стабільність послуг компанії

12.12.2012

ВОЛЯ офіційно заявила про створення національної інфраструктури централізованого надання всіх послуг із єдиним Центром керування мережею в Києві. Здійснення цього масштабного проекту забезпечило підвищення стійкості послуг кабельного телебачення й високошвидкісного Інтернету, що надаються.

Заключним етапом формування національної інфраструктури ВОЛІ став запуск єдиного Центру керування мережею (ЦКМ). Йому передувала побудова національної транспортної мережі й запуск централізованої телевізійної головної станції.

ЦКМ здійснює моніторинг стану мереж ВОЛІ за формулою 24/7, забезпечуючи швидке реагування на аварійні ситуації.

Побудова національної інфраструктури дала змогу підвищити показники стабільності трансляції телеканалів і роботи базової мережі Інтернет до рівня понад 99,99%. Тепер так звана недоступність, або час простою найважливіших елементів мережі телебачення й Інтернету ВОЛІ (централізованої головної станції, резервованих вузлів Інтернету в Києві й каналів національної транспортної мережі), за інтервал спостереження не перевищує 4 хв. на місяць.

Центр керування мережею, розташований у оновленій будівлі головної станції в Києві, координує роботу 20 регіональних головних станцій. Крім того, у Черкасах знаходиться резервна головна станція ВОЛІ, яка підвищує відмовостійкість мережі завдяки можливості перемикання у випадку виникнення позаштатної ситуації на київській головній станції.

Створення національної інфраструктури дає компанії змогу надавати послуги кабельного телебачення й Інтернету централізовано, уніфіковано і з єдиною контрольованою якістю.

  • Новаторський проект інтеграції мереж передавання даних об'єднав розрізнені кабельні мережі в єдину високоефективну систему, − розповідає технічний директор компанії ВОЛЯ Олександр Гнідюк. – Ця система має високу відмовостійкість, є зрозумілою для використання, її оснащено найсучаснішим обладнанням. Завдяки її впровадженню ми можемо швидко запустити нові продукти й сервіси у будь-якому місті, забезпечити єдину високу якість послуг і сервісів, у короткі терміни інтегрувати нові міста. У недалекому майбутньому дана інфраструктура стане базою для впровадження нових рішень, що передбачають конвергенцію послуг.
  • Наші абоненти хочуть отримувати послуги на світовому рівні, без переривань і проблем із сервісом і обслуговуванням. Упровадження національної інфраструктури створило базу для повної реалізації цих очікувань, − говорить генеральний директор ВОЛІ Ерік Франке. – Це інноваційний прорив ВОЛІ в межах стратегії «2 + 1» («кращий продукт і кращий сервіс плюс ефективні бізнес-процеси»), яку компанія здійснює другий рік поспіль. ВОЛЯ – єдиний кабельний провайдер в Україні, який на світовому рівні забезпечує моніторинг якості сигналу. Ми зробили свій вибір на користь технологічності й послідовно йдемо цим шляхом.

Створення національної інфраструктури ВОЛІ почалося у першому кварталі 2012 року. Загальні витрати на даний проект, у тому числі на централізацію й оновлення приміщення, становили понад 30 млн. гривень. Усього компанія запланувала інвестувати в технічний розвиток понад 300 млн. гривень протягом 2011−2013 років.

Факти про національну інфраструктуру ВОЛІ

  • Потужність мережі ВОЛІ дає змогу забезпечувати однаковий доступ до пакетів телепрограм та Інтернету понад 3,5 млн. домогосподарств у містах ВОЛІ. Це найпотужніша мережа серед кабельних провайдерів, яка надає доступ до понад 150 телепрограм. Загальна смуга доступу до Інтернету для трафіку, що споживають абоненти ВОЛІ, перевищує 200 Гбіт/с.
  • Нове антенне поле на головній станції в Києві нараховує 19 нових антен із високим коефіцієнтом підсилення, що дає змогу забезпечувати потрібну якість послуги в несприятливих погодних умовах. Вони забезпечують роботу з бортовими ретрансляторами супутників, які обслуговують територію України. Серед них є приймальні антени, які дають змогу оперативно вибирати необхідний ретранслятор.
  • Сьогодні національна інфраструктура ВОЛІ об'єднує 20 міст. До кінця першого кварталу до системи ввійдуть локальні головні станції тих міст, які доповнили список ВОЛІ у 2012 році.
  • ВОЛЯ турбується про раціональне використання природних ресурсів. Створення національної інфраструктури дозволило відмовитися від морально застарілого обладнання з високим енергоспоживанням. Завдяки впровадженню проекту економія електроенергії становитиме до 350 мегават-годин на рік.
  • Центр керування мережею знаходиться на київській головній станції, куди стікається вся інформація про стан мережі. До запуску національної інфраструктури головна станція в Києві обслуговувала тільки столицю.
  • ВОЛІ, на відміну від інших провайдерів кабельного телебачення, вдалося успішно організувати трансляцію матчу чвертьфіналу Євро-2012 (Україна – Франція) у Донецьку під час штормової зливи. Це відбулося завдяки централізації роботи інфраструктури й географічного рознесення головної та резервної головної станцій.
  • За 10 років своєї роботи на українському телекомунікаційному ринку ВОЛЯ зарекомендувала себе як лідер із впровадження інноваційних технологій. Компанія у 2012 році першою в Україні запропонувала послугу доступу до телепрограм у цифровому форматі. У 2006 році − запустила один із найбільших дата-центрів України. У 2010-му ВОЛЯ запропонувала своїм абонентам доступ до перших каналів у форматі високої чіткості. У 2010 році − упровадила новий інтернет-протокол DOCSIS 3.0 (до 150 Мбіт/с). У 2012 році ВОЛЯ надає доступ до цифрових пакетів телепрограм у 15 містах, до HD-пакета – у 13 містах, до інтернет-протоколу DOCSIS 3.0 – у 8 містах.
  • ВОЛЯ надає послуги в 29 містах України. Покриття – 3,5 млн домогосподарств. Кількість абонентів – біля 1,9 млн.